وبلاگ

ماساژ صورت خود را چگونه انجام دهیم؟

ماساژ صورت خود را چگونه انجام دهیم؟

در این مطلب از نحوه ی صحیح ماساژ صورت را می آموزید. با ما همراه باشید. . .

این ورزش مخصوص ماهیچه ها و عضله های صورت و گردن است که به جریان حرکت خون در رگ ها، سرعت می بخشد و هم چنین به پوست آرامش می دهد و باعث شادابی و طراوت پوست صورت می شود.در ابتدا می بایست که ماساژ را با حرکت هایی نرم شروع کنید و پس از آن انجام حرکت های فشاری را آغاز نمایید.

حرکات نرم :

که به صورت آرام و نرم انگشت ها را روی صورت قرار داده و به خلاف جاذبه زمین به طرف بالا ماساژ می دهیم.ابتدا از چانه شروع کرده سپس گونه ها و چشم ها, دست را روی گونه گذاشته، آرام به طرفین می کشیم و بعد دست ها را روی چشم ها قرار داده و خیلی آرام به طرف گوشه صورت ماساژ می دهیم.انگشتها را درست مثل هنگامی که پیانو می نوازیم، آرام روی صورت و چشم ها حرکت می دهیم.

حرکات فشاری :

فشارهای پرتابی درست در همان نقاط مشخص شده صورت می گیرد. ابتدا دو انگشت را قرار داده و پوست را آرام به طرف بالا پرتاب می کنیم، درست مثل وقتی که زیر لپ کودک می زنید.در دور لب نیز فشارهای پرتابی را به طرف بالا انجام می دهیم. و همین عمل را در نقاط زیگوماتیک کوچک و بزرگ تکرار می کنیم.

پن سومان ها :

ژاکه ریز

ژاکه درشت

ژاکه ضد چروک

ژاکه در واقع حالتی مثل نیشگون است که به طرف بالا انجام می شود. از دور چانه شروع شده و سپس دو طرف صورت انجام می شود. ژاکه باعث می گردد تا چربی های زیر پوست به سطح پوست آمده و در یک جا تجمع نکنند ژاکه را در گردن و پیشانی نیز آرام انجام دهید. که حرکات ریز و نیشگونی ست که به طرف بالا انجام می دهیم و موجب آرامش و رفع خستگی می شود.حرکت نیرومند سر درد انگشت ها را تا وسط پیشانی بلغزانید، سپس انگشت ها را با فشار کمی به طرف شقیقه کشیده و حرکات چرخشی بدهید.

حرکت های ابرو چشم , انگشتان میانی را در گوشه داخلی چشم ها و انگشت های سبابه را روی ابروان بگذارید تا گوشه های خارجی چشم ها، زیر چشم ها و باز به گوشه داخلی آنها بلغزانید. حرکت دهان و بینی, و در آخرحرکت دایره واری از گوشه های دهان تا بالا.

ورزش صورت :

چشمها را تا حد امکان باز کرده و بالا و پایین را نگاه کنید.این عمل را ده بار تکرار کنید.

دهان خود را به طرف چپ و راست حرکت داده سپس آن ها را جمع کنید و سعی نمایید که لب  ها را به طرف بالا و پایین متمایل سازید.

لب ها را مانند این که بخواهید سوت بزنید، جمع کرده و به حالت اول برگردانید.

دهان تان را تا حد امکان باز کرده، ۵ ثانیه مکث کنید.

مشت تان را به شقیقه بگذارید و حدود ۳۰ ثانیه صبر کنید، اما فشار ندهید.

به کندی نفس بکشید و سپس نفس را بیرون بدهید.

گردن تان را به طرفین حرکت دهید.

دندان های تان را کلید کنید و به هم فشار بدهید، البته نه تا حدی که دردآور باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید