وبلاگ

چگونه از پیری زودرس جلوگیری کنیم یا آنرا کاهش دهیم؟

چگونه از پیری زودرس جلوگیری کنیم یا آنرا کاهش دهیم؟

افراد زیادی هستند که از به وجود آمدن علایم پیری زودرس شکایت دارند.

اما چگونه باید از این اتفاق جلوگیری کنیم؟

با ما همراه باشید تا به جواب این سوال برسیم:

آیا واقعاً می توان با پیری زودرس مقابله کرد؟

جلوگیری از پیری و جوان ماندن طولانی تر ممکن است.

اگر نگاهی به زنان و مردان چین، ژاپن و کره بیاندازید به این باور خواهید رسید که حتی در سن 50 سالگی میتوانید 30 ساله به نظر برسید، چگونه؟

اما در پاسخ به سوال توقف پیری زودرس یک رژیم غذایی با شکر کم میتوانند کمک کننده باشند.

در طول تاریخ، مردان و زنان در جستجوی رازهای ضد پیری بوده اند تا به آن ها کمک کنند و این کار را ادامه دهند. متاسفانه، هیچ راهی برای جلوگیری از پیری وجود ندارد، اما کاهش ظاهر خطوط و چین ظریف ممکن است و شما مجبور نیستید که از رژیم سخت پیروی کنید، تا چنین اتفاقی بیفتد. همان روش که رژیم غذایی می تواند بر مراقبت از پوست مانند آکنه تاثیر بگذارد، چیزی که می خورید این است که چگونه و چه زمانی پوست شما سن واقعی خود را نشان می دهد بنابراین شکلات ها را رها کنید، چون تحقیقات نشان می دهد که شکر و پیری دست در دست هم دارند.

نقش شیرینی جات در پیری زودرس

اثرات نه چندان شیرین شکر بر روی پوست، نتیجه روشی است که بدن ما گلوکز را تجزیه می کند و این فرآیند به عنوان گلیسیری شناخته می شود، به طور مستقیم باعث پیر شدن پوست می شود.در تعریف آن، وسیله ای است که یک مولکول قند به پروتیین یا مولکول چربی پیوند داده می شود. این فرآیند یک محصول نهایی گلیسیری، یا سن، ایجاد می کند، که کلاژن و الاستین را تجزیه و تحلیل می کند – ساختارهایی کوچک دوست داشتنی که پوست شما را سالم نگه می دارند – و باعث رفع ایجاد چین و چروک میشوند بنابراین، داشتن یک رژیم غذایی پر از شکر و کربوهیدرات دار تصفیه شده – هم چنین به عنوان شکر در لباس مبدل شناخته می شود – و می تواند منجر به تسریع قابل توجه فرآیند سالخوردگی شود.

بنابراین برای جلوگیری از آن چکاری می توان انجام داد؟

نخوردن:

اجتناب از شکر تصفیه شده آشکارا: نوشابه شیرین، دسرهای شیرین و شیرین کننده های مصنوعی.

سپس می توانید به سمت کاهش مصرف الکل و کربوهیدرات حرکت کنید که می تواند موجب افزایش سطح گلوکز شود. به طور کلی اجتناب از شکر اضافه شده می تواند بسیار دشوار باشد. خواندن برچسب ها مهم است، اما راه آسان برای اجتناب از آن ها، خوردن محصولات تازه است. استفاده زیاد از سبزیجات سبز و منابع پروتئین کم چرب مثل نخود، عدس و ماهی میزان گلوکز شما را ثابت نگه می دارد، تا به طور مناسب به بدن شما برای سوخت، بدون اثرات مضر شکر کمک کند.

مراقبت پوست ضد پیری طبیعی:

مراقبت از بیرون پوست خیلی مهم است.

آکادمی پوست آمریکا ادعا می کند که تمیز کردن پوست دو بار در روز یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای مقابله با پیری زودرس انجام دهید.

در پایان روز، پوست در معرض عوامل محیطی مختلفی قرار گرفته است که سمومی مثل کثیفی ها و آلودگی ها روی آن هستند.اگر مراقب نباشید، این آلاینده ها می توانند به رنگ پوست شما آسیب برسانند. به خصوص اگر در یک محیط شهری زندگی کنید، که به طور مداوم با چالش های رادیکالی مانند کثیفی و دود اگزوز مواجه می شوید، که می تواند روند پیری را تسریع کند و منجر به خال های ناشی از پیری و چین و چروک شود.

وقتی پوست شما در معرض آلاینده ها قرار می گیرد، برای واکنش ملتهب می شود.این التهاب منابع پوست شما را از کارهای دیگر مانند ساخت کلاژن، که منجر به چین و چروک می شود،جدا می کند. همانطور که در این بخش از سلامت نمناک می خوانید مهم نیست که به سن و سال تان نگاه کنید، مهم است که هر روز صورت خود را تمیز کنید تا پوست خود را عاری از آلاینده های مضر نگه دارید، که ممکن است در دید ساده پنهان شده باشند. اما مراقب باشید که چقدر تمیز هستید.شستن شدید و سخت پوست ممکن است منجر به پارگی های میکروسکوپی در پوست شود و باعث شود که شما با همان عوامل محیطی که منجر به پیری زودرس می شوند، بمانید.

برای پاکسازی کامل پوست خود حتما از فیس براش استفاده کنید.

فیس براش های تاچ بیوتی در انواع مختلف از جمله چرخشی، لرزشی، سیلیکونی و مویی بهترین انتخاب برای پاکسازی عمیق پوست هستند.

تجلی احساسات درونی در چهره

سن عددی و سن روحی انسان ها ممکن است با هم متفاوت و متناقض باشد به طوری که برخی افراد در سنین جوانی به لحاظ روحی سالخورده و فرتوت و برخی دیگر در سن پیری بسیار دل زنده و شادابند. انجام برخی کارها مثل رسیدگی به اموری که به لحاظ فرهنگی، اخلاقی، اعتقادی و. . . می تواند در احساس جوانی و شادابی روحی موثر باشد به صورتی که فرد از انجام آنها احساس رضایت درونی و شادابی می کند. گذشت و مهربانی نیز می تواند باعث آرامش روحی فرد گردد و باعث احساس جوانی شود و بر چهره اثر بگذارد.

برای جلوگیری از پیری زودرس کمی ویتامین جوانی میل کنید !

دریافت میزان کافی از انواع ویتامین ها مخصوصا ویتامین های E و C می تواند بر روی سلامتی و جوانی افراد تاثیر گذار باشد. به جای اینکه شما به مصرف مکمل های ویتامین E روی آورید بهتر است آنها را در قالب روغن زیتون و روغن کانولا مصرف کنید . ویتامین E از گذشته تاکنون بین برخی از مردم به ویتامین جوانی شهرت دارد ، همچنین ویتامین Cکه در میوه و سبزیجات فراوان است ، به علت کلاژن سازی سبب حفظ جوانی می شود و از طرف متخصصان تغذیه بسیار توصیه گردیده است.

خداحافظی با پیری زودرس با رعایت رژیم غذایی متعادل

برای داشتن پوست سالم، داشتن یک رژیم غذایی متعادل و متنوع و مصرف میوه، سبزیجات و روغنهای مفید ضروری است.

اما مصرف روغن باید کنترل شده و مصرف لبنیات نیز از نوع کم چرب آن باشد.

حفظ سلامت و جوانی با مصرف سبوس گندم و برنج

مصرف ویتامین های گروه Bمانند سبوس گندم و برنج تاثیر فراوانی بر سلامت پوست و حفظ جوانی دارد.

مصرف نان سبوس دار مثل نان سنگک و برنج قهوه ای نیاز بدن به ویتامین ب را تامین میکند.

تاثیر روش طبخ غذا بر جوانی پوست

بخارپز کردن غذاها سبب حفظ ویتامین های آن می شود و بر حفظ جوانی و شادابی موثراست.

افرادی که تمایل به غذاهای سرخ کردنی دارند، باید از روغنهای سالم استفاده کنند.

ادویه جات مهم ترین فاکتور جوانی

مصرف برخی ادویه جات مثل زردچوبه، آویشن و نعناع مهم ترین فاکتور جوانی برای پوست هستند و روند پیر شدن را کند می سازند اما مصرف برخی دیگر از ادویه جات مانند فلفل قرمز روند پیری را تند تر کرده و اثرمخرب دارند.

مصرف روزانه چای سبز می تواند از پیری پوست جلوگیری کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید